Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OFERTY KRAJOWE - DRZEWINA na Kaszubach

     

  

2_t_OMIL_0002.jpg

  

2_t_OMIL_0233.jpg

  

2_t_OMIL_0071.jpg

 

2_t_OMIL_0324.jpg

  

2_t_OMIL_0077.jpg

  

2_t_OMIL_0272.jpg

  

4_t_SPJOMIL_396_001.jpg

 

3_t_OMIL_329_002.jpg

   

2_t_OMIL_0012.jpg

   

2_t_OMIL_0038.jpg

  

Obóz Militarny

OBÓZ MILITARNY

Przystanek Drzewina

Polska, Kaszuby, Drzewina

wiek uczestników: 13-18 lat


Obóz Militarny
wiek: 13 - 18 lat

 
Miejscowość Drzewina, położona na Kaszubach, 35 km od Gdańska stanowi idealną bazę dla programów militarnych i survivalowych. Położona w „środku niczego”, z dala od skupisk ludzkich, umożliwia maksymalne wczucie się w klimat. W okolicznych lasach znajdują się jeziora, rzeczki, bagna, wąwozy i wiele innych naturalnych przeszkód terenowych, których pokonanie, gwarantuje satysfakcję i dodatkowo uczy współdziałania w grupie. Baza obozu – pole namiotowe – jest starannie zaaranżowane: wieże strażnicze, ogrodzenie, okopy zamaskowane siatką maskującą. W okolicach Drzewiny brak jest zasięgu większości sieci komórkowych, działają telefony sieci Plus i Play.
 
Zakwaterowanie

Główną bazą obozu będzie centrum namiotowe położone niedaleko Przystanku Drzewina. Uczestnicy zakwaterowani będą w namiotach wojskowych (6 - 8 osobowych), nocleg na własnoręcznie zrobionych łóżkach (konieczny własny śpiwór!). Sanitariaty (WC, prysznice, umywalki) dostępne w budynku Przystanku Drzewina.
 
Wyżywienie

Wyżywienie 4 razy dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) przygotowywane częściowo przez kuchnię, a częściowo wspólnie przez Uczestników z dostarczonych produktów podczas biwaków w terenie (należy posiadać własne menażki, sztućce i kubek).
 
Obóz przeznaczony dla osób chcących zasmakować twardej przygody, bez kompromisów. Pobyt ma charakter szkolenia wojskowego, na którym Uczestnik otrzyma namiastkę tego, czym jest służba w jednostkach specjalnych. Obozowicze zakwaterowani w namiotach wojskowych i odziani w mundury polowe przechodzić będą codzienne szkolenia teoretyczne i praktyczne dotyczące wielu dziedzin. Wiedzę zdobytą podczas szkoleń Uczestnicy wykorzystywać będą w trakcie mini operacji specjalnych, których celem jest "walka" między poszczególnymi pododdziałami.
 
Uwagi:

Zapewniamy bardzo dużą dawkę realizmu podczas prowadzonych zajęć (przygotowanie bazy, wyposażenie Uczestników, profesjonalny sprzęt militarny). Obóz wymaga pewnego przygotowania fizycznego, należy się spodziewać dużej dawki wysiłku, znacznie większej niż na Obozach Przygody.
 
Program

Obóz podzielony zostanie na dwie części. Pierwsza obejmować będzie naukę podstawowych zagadnień i technik (taktykę działań nieregularnych, elementy survivalu, bronioznawstwo i dobór ekwipunku, nawigację terenową, pomoc przedmedyczną itp.), a także krótkie bojowe wyjścia w teren połączone z atrakcjami takimi jak np. przeprawa przez teren bagienny, zajęcia linowe, paintball. Druga część obozu to "działania specjalne"- Uczestnicy wykorzystują w praktyce nabyte umiejętności i doskonalą je podczas różnorodnych akcji specjalnych.
Wyposażenie Uczestnika - każdy obozowicz otrzymuje na własność mundur (spodnie i bluzę) pochodzący z demobilu wojsk NATO w kamuflażu DPM (kamuflaż używany przez wojska brytyjskie i holenderskie). Ponadto na czas trwania obozu Uczestnicy otrzymują do dyspozycji: kamizelki taktyczne z zasobnikami i ładownicami, manierki, maski przeciwgazowe, poncho chroniące przed deszczem, plecaki zwiadowców, hełmy kewlarowe, atrapy broni do ćwiczeń terenowych oraz karabinki ASG MP5A4, MP5A5, M16A2 i inne do ćwiczeń taktycznych. Podczas zadań specjalnych łączność pomiędzy Uczestnikami zapewnią radia LPD Maycom wraz z zestawami słuchawkowymi.
 
Zielona taktyka

- termin oznaczający wszelkie umiejętności, które są niezbędne do działania w przygodnym terenie. W ramach zielonej taktyki Uczestnicy nauczą się trudnej sztuki skrytego przenikania przez teren wroga, maskowania, nawigowania, formowania szyków bojowych, poznają wojskowy język migowy, będą budować schronienia terenowe i wykonywać wiele ekscytujących misji, podczas których będą mieli okazję wypróbować w praktyce nabytą wiedzę. Zielona taktyka to również trening snajperski.

 
Czarna taktyka

- pusta ulica, nie słychać nic prócz szumu wiatru, idziemy zwartym szeregiem, ubezpieczając się nawzajem, pada strzał! Snajper ostrzeliwuje nas z pobliskiego budynku!!! Rozkazy są jasne: "Wejść do budynku i zlokalizować snajpera". Grupa wyważa drzwi wejściowe, żołnierze błyskawicznie pokonują korytarz i szturmują pierwsze pomieszczenie: "CZYSTO!!!". Poziom adrenaliny osiągnął swe maksimum! Ale to dopiero początek... Takich emocji Uczestnicy doświadczą ucząc się elementów walki w terenie zabudowanym i w pomieszczeniach.

 
Samoobrona

- nawet najlepszy żołnierz może zostać zaskoczony przez napastnika. W takiej sytuacji przydaje się znajomość prostych i skutecznych technik samoobrony. Uczestnicy szkoląc się pod okiem doświadczonych instruktorów, będą mogli ponadto rozwinąć swoją sprawność fizyczną oraz podnieść pewność siebie.

 
Paintball

- to niezwykle dynamiczna i emocjonująca gra terenowa, rozwijająca umiejętność działania w szybko zmieniającej się sytuacji, a co za tym idzie błyskawicznego podejmowania decyzji oraz działania w grupie. Każdy Uczestnik otrzyma 300 kulek do dyspozycji.

 
ASG

- to następca paintballu. Broń, do złudzenia przypominająca oryginał, strzela plastikowymi kuleczkami o 6 mm średnicy. Można wybrać ogień ciągły lub pojedynczy. Każdy Uczestnik w czasie obozu ma do wystrzelania 3 tys. sztuk amunicji!

 
Zorbing

– zajęcia dla miłośników zorbingu, czyli przemieszczania się wewnątrz dużej (ponad 3 metry średnicy), przezroczystej, plastikowej kuli, wykonanej z materiałów odpornych na uszkodzenia. NOWOŚĆ: od tego roku zajęcia z Zorbingu zostały włączone do programu obozu bez dopłaty.

 
Zajęcia linowe

- podczas marszu możemy trafić na przeszkodę, której nie da się pokonać w inny sposób jak tylko przy użyciu lin. Dlatego niezbędne jest posiadanie pewnej wiedzy z zakresu technik linowych oraz oswojenie się z wysokością. Nad bezpieczeństwem Uczestników czuwać będą instruktorzy, a sprzęt posiada wszelkie niezbędne atesty.
 

Pierwsza pomoc przedmedyczna

- Uczestnicy nauczą się jak należy postępować i jak udzielać pomocy ofiarom różnych wypadków. Są to umiejętności mogące okazać się niezbędne w najmniej spodziewanym momencie i niejednokrotnie ratujące komuś życie. Po szkoleniu z samarytanki możemy być pewni, że w sytuacji zagrożenia zdrowia będziemy potrafili zadziałać prawidłowo. Po takich zajęciach Uczestnicy powinni potrafić: wykonać zabieg reanimacyjny, zatamować krwotok, opatrzyć ranę, wykonać unieruchomienie kości itp.

 
Orienteering

– brak umiejętności czytania mapy oraz posługiwania się kompasem dyskwalifikuje prawdziwego żołnierza, dlatego Uczestnicy będą mieli szereg zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych dotyczących tej dziedziny. Wezmą udział w dziennych i nocnych zawodach na orientację. Nauczą się znaków topograficznych, wyznaczania azymutu, rysowania map, oceniania odległości itp. Po obozie będą umieli orientować się w terenie zarówno z mapą i kompasem jak i bez ich użycia, nawigować za pomocą GPS (systemu nawigacji satelitarnej).

 
Zajęcia survivalowe

- na Uczestników czekać będzie moc zadań, które pozwolą im nauczyć się radzenia w trudnych i nietypowych sytuacjach. Będzie można poznać tajniki budowania schronień, przyrządzania posiłków traperskich, maskowania, pokonywania podmokłych terenów itp. Jest to swojego rodzaju trening psychologiczny na wytrzymałość w sytuacjach nietypowych. Powszechnie wiadomo, że zwykle najpierw poddaje się umysł, a dopiero później ciało. Determinacja, żeby przetrwać, pozwala zmobilizować się do działania. Na obozie Uczestnicy poddani zostaną swoistego rodzaju próbie charakteru, która pozwoli im w przyszłości ocenić swoje możliwości.

 
Wodne przeprawy

- aby przeprawić się przez wodę trzeba zbudować tratwę. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Do dyspozycji Uczestnicy mają jedynie kilka napompowanych dętek, deseczki i parę metrów sznurka. Ważna jest współpraca i pomysłowość całego zespołu. Czasami jednak może zdarzyć się, że militaryści będą musieli sobie poradzić bez żadnych akcesoriów. Pomocą będzie im służyć jedynie ich ubranie. Opiekę podczas zajęć wodnych sprawują ratownicy WOPR.

 
Pojazdy terenowe

– gdzie człowiek nie może tam… można wjechać samochodem terenowym. Zainteresowani Uczestnicy obozu będą mogli zmierzyć się z siłami natury wyposażeni w samochody terenowe używane w wojsku, straży granicznej i innych jednostkach paramilitarnych. Zajęcia te są objęte dodatkową dopłatą.
 
CO ZABRAĆ

Śpiwór, karimatę, menażkę, kubek, sztućce, mały plecak na wycieczki, wygodne buty do wycieczek pieszych oraz obuwie sportowe, gorsze spodnie i bluzę do zajęć terenowych, nieprzemakalną kurtkę, ciepły sweter lub polar, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (chustka lub czapka), kompas, latarkę z zapasem baterii, przybory do szycia. Mile widziane rękawiczki (np. rowerowe) do gry w paintball. Spakować się w plecak (nie torbę!). Należy także wziąć legitymację szkolną oraz kartę (książeczkę) zdrowia oraz numer PESEL.
 
DOJAZD

Dojazd autokarem z większości miast Polski za dopłatą (zależnie od miasta, ok. 58-168 zł).
 
CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie (12 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, dostęp do bogatego zaplecza programowego, opiekę kadry instruktorów, opiekę lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (PZU SA), VAT.

 
TERMINY

1. 22.06-04.07.2009
2. 06.07-18.07.2009 | Sprzedaż zakończona

3. 20.07-01.08.2009
4. 03.08-15.08.2009
5. 17.08-29.08.2009
 
CENA:
1899 zł

DOPŁATY (płatne na miejscu lub w biurze)

- rajd samochodami terenowymi (ok. 1 godz.) +120 zł
- szkolenie z pierwszej pomocy (całodzienny, certyfikowany kurs) +170 zł
- dodatkowe 100 kulek paintballowych +30 zł (płatne na miejscu)
- wycieczka autokarowa do Trójmiasta +120 zł
Poszczególne dopłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób (oprócz dopłaty za kulki paintballowe).
           

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2009 All Rights Reserved