Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERT ZAGRANICZNE - FRANCJA

 

          

 

             

 

          

 

          

 

            

 

            

 

OBÓZ MŁODZIEŻOWY

z elementami windsurfingu

Camping LE SUD - namioty

Francja, Korsyka, Porticcio-Ruppione

wiek uczestników: 12-19 lat


FRANCJA KORSYKA Porticcio-Ruppione
Obóz młodzieżowy z elementami windsurfingu 12-19 lat

namioty
 

,,... Korsyka została stworzona w siódmym dniu tygodnia, kiedy to zmęczony Pan Bóg nie miał sił wymyślać nowych cudów świata. Postanowił więc połączyć najpiękniejsze dotąd stworzone krajobrazy. Wybierał tylko to co wydawało mu się najładniejsze: wybrzeża, pustynie, skaliste góry pokryte śniegiem. Połączył wszystko razem i umieścił na Korsyce. Dlatego Korsyka nazywana jest Wyspą Piękności...” (fragment korsykańskiej legendy).

Korsyka to najpiękniejsza wyspa na Morzu Śródziemnym, zadziwia nadzwyczajnym bogactwem krajobrazów - wszechobecnymi górami, malowniczymi zatokami, złocistymi plażami, wyjątkowa florą i fauną. Brak przemysłu, kryształowo czysta woda i powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na letni wypoczynek.

ZAKWATEROWANIE
CAMPING LE SUD***
położony w miejscowości Porticcio - Ruppione na południowym wybrzeżu Zatoki Ajaccio, 25 km od stolicy Korsyki – Ajaccio, 12 km od kurortu Porticcio gdzie znajduje sięcentrum handlowe i centrum sportów wodnych. Camping położony jest 150 metrów od pięknej, piaszczystej i strzeżonej plaży. Camping znajduje się na 4 ha zacienionego terenu, jest wyposażony w nowoczesne sanitariaty, boiska sportowe, supermarket, restaurację. Camping można zobaczyć na stronie: www.camping-le-sud.com
Zakwaterowanie w namiotach z dwoma dwuosobowymi sypialniami, wyposażonymi w materace, półki, stolik i krzesła. Każdy uczestnik musi posiadać własny śpiwór i jasiek. Uczestnicy wyjazdu dostają zestaw naczyń i sztućców, o które należy dbać podczas pobytu. Trzeba zabrać również mały płyn do mycia naczyń.

PROGRAM RAMOWY


1 dzień
wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy

2 dzień
przyjazd do Livorno, przepływ promowy Livorno - Bastia, przejazd na camping

2-10 dzień
pobyt (9 dni, 8 noclegów) na Korsyce, realizacja programu

10 dzień
śniadanie, przejazd do Bastii, przeprawa promowa do Livorno, dalsza jazda przez Włochy, Austrię

11 dzień
dalsza jazda przez Czechy, przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych

PROGRAM POBYTU

· ZAJĘCIA Z WINDSURFINGU - doświadczony instruktor windsurfingu pomoże wam postawić pierwszy krok na „desce z żaglem” lub będzie doskonalił wasze umiejętności (deski windsurfingowe należą do wyposażenia obozu)
· NAUKA GRY W PETANQUE (gra w kule) - jeżeli tylko chcesz możesz dołączyć do zacnego grona pasjonatów tej starej francuskiej gry towarzyskiej
· WARSZTATY Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO - zapraszamy do udziału w warsztatach z języka francuskiego, które umożliwią wam robienie zakupów w języku Moliera oraz zapytanie o pogodę przystojnego ratownika!
· WIECZORNE ANIMACJE - konkursy z nagrodami, „Wieczór Korsykański”, dyskoteki
· WYCIECZKA DO STOLICY KORSYKI - AJACCIO, rodzinnego miasta Napoleona Bonaparte (zwiedzanie domu rodzinnego Cesarza Francuzów - gdzie zgromadzone są pamiątki po najsłynniejszym obywatelu Korsyki). Ajaccio - położone jest nad jedną z najpiękniejszych zatok świata, otoczone wspaniałymi szczytami górskimi zachowało urok małego, śródziemnomorskiego miasta. Miasto zachowało wiele pamiątek po Wielkim Cesarzu - wspaniałe muzea i pomniki, które uświetniają malownicze place miasta. Dalsza podróż na Półwysep la Parata - skąd widać legendarne Krwawe Wyspy. Tak naprawdę do końca nie wiadomo, czy nazwa ta pochodzi od koloru jakimi ta grupa małych wysepek mieni się o świcie czy wywodzi się z czasów gdy znajdował się tam szpital dla chorych na trąd. Wiadomo natomiast, że w latarni morskiej mieszkał Alphonse Daudet - słynny pisarz francuski.

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie (kuchnia polska) + prowiant na drogę powrotną (3 kanapki, gorący kubek, 1,5 l wody).

TRANSPORT

autokar + prom (Livorno - Bastia - Livorno).

UBEZPIECZENIE

KL + NNW + bagaż.

KADRA

rezydent, piloci, wychowawcy - animatorzy: nauczyciele z doświadczeniem w pracy na obozach i koloniach, doświadczeni instruktorzy windsurfingu.

FAKULTATYWNIE

· BONIFACIO - port - forteca założony w 833 roku wznosi się 70 m nad przejrzystymi wodami Morza Śródziemnego na pionowych, wapiennych skałach cypla usadowiły się wielopiętrowe domy. Kręte uliczki przypominają atmosferę średniowiecza. Jedyna okazja żeby zobaczyć legendarne schody Króla Aragonii. W pogodne dni widać oddaloną o 12 km Sardynię. Paul Valery powiedział że to „najpiękniejszy koniec świata” - miejsce owiane tajemnicą, gdzie na każdym kroku legenda spotyka się z historią - cena: 25 € (na miejscu proponujemy rejs statkiem w cenie ok. 12 € )
· PORTO I UNIKLNEGO REZERWATU SKAŁ LES CALANCHES – czerwone, pomarańczowe, szare urwiska i iglice to kolejny przykład niezwykłej i dzikiej przyrody Korsyki, miejsce z którego można podziwiać najwyższy szczyt Korsyki Monte Cinto - cena: 28 €
· PRZEŁOMY RZEKI PRUNELLI - wyprawa do królestwa dzikich gór i wspaniałej roślinności - cena: 22 €

CENY I TERMINY

1. 26.06-06.07.2010 - 1450 pln
2. 04.07-14.07.2010 - 1450 pln
3. 12.07-22.07.2010 - 1450 pln
4. 20.07-30.07.2010 - 1450 pln
5. 28.07-07.08.2010 - 1450 pln
6. 05.08-15.08.2010 - 1450 pln
7. 13.08-23.08.2010 - 1450 pln
8. 21.08-31.08.2010 - 1450 pln

WYJAZD

· wyświetl tabelę wyjazdów

CENA ZAWIERA

· zakwaterowanie (w namiotach), wyżywienie, transport, ubezpieczenie, opiekę kadry, program.

CENA NIE ZAWIERA

· wycieczek fakultatywnych.

UWAGA

· wycieczki fakultatywne wymagają określonej ilości uczestników. Przewoźnik promowy zastrzega zmiany w rozkładzie kursów promowych.
        

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved