Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY KRAJOWE - GDAŃSK

               

                    

 

    

 

        

 

         

 

    

 

   

REJSY TURYSTYCZNY

Jachtem po lądzie i wodzie

zakwaterowanie na jachtach

Polska, Gdańsk / Iława

wiek uczestników: od 14 lat


Rejs turystyczny "Jachtem po lądzie i wodzie" z elementami szkolenia żeglarskiego - Pojezierze Iławskie, Kanał Elbląski, Szlak Delty Wisły, Wybrzeże

CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Ten rejs to propozycja dla tych, którzy chcą poznać Pojezierze Iławskie - drugi co do wielkości, śródlądowy szlak żeglarski w Polsce. Trasa jest wyjątkowo atrakcyjna i zróżnicowana - jeziora, kanał, rzeki, zalew, wreszcie wody portowe. Przepłyniemy Jeziorak - najdłuższe polskie jezioro, zacumujemy przy największej wyspie - Bukowcu. Na Kanale Elbląskim różnice poziomu wody pokonamy nie w śluzach a na specjalnych pochylniach, zabytkach światowej klasy. Płyniemy przez Zalew Wiślany i Szlak Delty Wisły. Cumujemy u stóp Zamku Krzyżackiego w Malborku. Zalew Wiślany to znakomite „przedszkole” morskiej żeglugi. Przybijemy do Krynicy Morskiej - zalewowej stolicy, w Kątach Rybackich obejrzymy Muzeum Zalewu Wiślanego i pójdziemy na piękną morską plażę. Warto tu popłynąć przed wyjściem na szerokie morskie wody aby poszerzyć swoje umiejętności żeglarskie. Na całym szlaku pokonamy wiele wyjątkowych przeszkód hydrotechnicznych - wrota przeciwpowodziowe, mosty zwodzone, pontonowe, obrotowe, zabytkowe śluzy, pochylnie. Dużą atrakcją będzie także zawinięcie do mariny w Gdańsku, nad Motławą. Zwiedzimy stare Miasto, przypłyniemy do Twierdzy Wisłoujście a w sierpniu pójdziemy na Jarmark Dominikański. Żeglujemy podzieleni na załogi. Każda załoga ma swojego sternika, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki (każdy jacht ma segment kuchenny). W ciągu dnia odpowiednio do programu i pogody - żeglujemy, kąpiemy się, opalamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie rejsu. Nocujemy w coraz to innym miejscu - w znanych miejscowościach, małych portach i na dziko. Coś dla siebie znajdą miłośnicy dyskotek i tawern oraz wieczorów spędzanych z gitarą przy ognisku. Załoga dzieli pomiędzy siebie obowiązki, które wykonuje zmianowo przy pomocy i pod opieką sternika jachtu (np. przygotowywanie posiłków, sprzątanie, itp.).

JACHTY

kabinowe, o długości od 6,5 do 8 metrów.

ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

 - Gdańsk - przystań Yacht Klubu Stoczni Gdańskiej w Górkach Zachodnich, ul. Przełom 6.
 - Iława - przystań Perkoz nad jeziorem Jeziorak.
Wybrany port w zależności od terminu, patrz grafik terminów. Rozpoczęcie 16.00, zakończenie godz. 10.00 Uwaga! Może nastąpić zmiana miejsca rozpoczęcia lub zakończenia imprezy ze względu na warunki atmosferyczne o czym poinformujemy uczestników przed rozpoczęciem lub w trakcie rejsu.

CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie - na jachtach, każdy ma do dyspozycji koję z materacem. Ubezpieczenie - NW do kwoty 5000 zł. Kadrę - skipper płynie na każdym jachcie. Realizację rejsu i programu, w zależności od warunków pogodowych.

ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Wyżywienie, paliwo, opłaty portowe, śluzowe - składka do kasy jachtowej płatna kapitanowi jachtu 1 dnia, do rozliczenia pod koniec rejsu z kapitanem. Przewidywane koszty ok. 30-35 zł dziennie (załoga żywi kapitana). Wc i prysznice (koszt prysznica od 5 do 9 zł). Dojazd.

DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek - 14 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowę, karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców - wzory w biurze. Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców.

NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Śpiwór, sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis.

UWAGI

Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu - trampkach, sandałach, adidasach. Niedozwolone są buty "glany", “trapery" itp. Rzeczy należy spakować w worek żeglarski lub plecak bez stelaża. Zastrzegamy sobie prawo do znaczącej zmiany lub ograniczenia programu rejsu w sytuacji złej pogody, lub np. zamknięcia wrót bezpieczeństwa śluz na Wiśle (na szlaku Gdańsk-Zalew Wiślany).
 

TERMINY, CENY

KOD

TERMIN

CENA

IŁA 1a

26.06-03.07.2010

699.-

IŁA 1

04.07-17.07.2010

999.-

IŁA 2

18.07-31.07.2010

999.-

IŁA 3

01.08-14.08.2010

999.-

IŁA 4

15.08-28.08.2010

999.-

   

Podane ceny dotyczą dojazdu w obie strony

miejsce wsiadania

środek transportu

dopłata

wyjazd

powrót

WARSZAWA, Dworzec Centralny PKP - zbiórka przy kasie nr 1

pociąg

140 zł

09.50

16.45

      

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved