Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY KRAJOWE - OKONINY NADJEZIORNE

     

    

                     

               

             

   

 

  

  

  

  

 

GITAROMACHIA

Ośrodek KRÓLIKÓWKA

Polska, Kotlina Kłodzka, Nowa Morawa

wiek uczestników: 13-18 lat


KOTLINA KŁODZKA – NOWA MORAWA
Górskie impresje u stóp Śnieżnika

MIEJSCE:

Kotlina Kłodzka to region o niezwykłym uroku i różnorodności. Miniatura wielkich gór, bezmiar szlaków pieszych i rowerowych, unikaty w skali europejskiej – Góry Stołowe i Jaskinia Niedźwiedzia, nie wyczerpują bogatej oferty turystycznej Kotliny Kłodzkiej. NOWA MORAWA to malutka miejscowość górska, położona między Masywem Śnieżnika a Górami Bialskimi, ok. 5 km od Bolesławowa, 15 km od Stronia Śląskiego. Zwarty masyw góruje nad okolicą, zaś Góry Bialskie zalesionym zboczem spadają w pobliże naszego ośrodka. Przez Nową Morawę przebiega siatka szlaków pieszych i dróg rowerowych. Otuleni Masywem Śnieżnika i Górami Bialskimi poszukamy niespodzianek, tradycji ludowych, swojskiego góralskiego ducha i odetchniemy świeżym, górskim powietrzem.

 
ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

OŚRODEK KRÓLIKÓWKA - znajduje się w uroczej i niezwykle malowniczej wsi Nowa Morawa, 3 km od przejścia turystycznego z Czechami. Królikówka to ośrodek góralski “z krwi i kości”, zajmujący niezwykły budynek z muru pruskiego, usytuowany nad strumykiem pomiędzy stromo spadającym stokiem gór Bialskich z jednej, a rozległą polaną zachęcającą do turlania się z drugiej strony. Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 i 4 - osobowych z łazienkami (w tym pokoje typu studio 2+2, 2+3 lub 3+3), a także apartament w stylu myśliwskim (3 pokoje, 2 łazienki, salon). Łazienki w pokojach sprzątane są regularnie przez obsługę ośrodka. W ośrodku sala bilardowa, stół do ping-ponga, przestronna świetlica, kameralna sala (idealna na zajęcia podczas niepogody), sklepik, duża stołówka, bezprzewodowy dostęp do internetu. Na terenie ośrodka znajdują się: miejsce na ognisko, wiata ze stołami, basen letni (głębokość wody do ok. 1,2 m, kąpiel pod okiem ratownika w zależności od warunków pogodowych), boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki, dużo wolnej przestrzeni. Swobodnie spacerują zwierzaki: kuce i przyjazne pieski. Królikówka zapewnia wyśmienitą, domową kuchnię: 4 posiłki dziennie, śniadanie, obiad z podwieczorkiem i kolację. Pierwszym świadczeniem jest kolacja w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu i suchy prowiant na drogę.

PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1: Przejazd do miejsca organizacji imprezy. Zakwaterowanie. Podział na grupy. Ciepła kolacja. Zajęcia integracyjne. Dzień 2-12: Realizacja bogatego programu. Dzień 13: Śniadanie. Wykwaterowanie. Uroczyste pożegnanie. Rozdanie prowiantu na drogę. Przejazd na miejsce zbiórki. Zakończenie imprezy.

 

PROGRAM/TERMIN

07.07-19.07.2010

19.07-31.07.2010

31.07-12.08.2010

GITAROMACHIA

(KGI 1-3)

1399 PLN

1399 PLN

1399 PLN

 
CENA OBEJMUJE

12 noclegów, wyżywienie, prowiant na drogę powrotną, opiekę doświadczonej kadry i ratownika, opiekę medyczną, instruktorów sportowych, realizację programu, niezbędne materiały i sprzęt, wycieczkę autokarową wraz z biletami wstępu, ubezpieczenie NNW Signal Iduna (10000 PLN), pamiątkową koszulkę, podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:

Ewentualnych dopłat transportowych, opłat za atrakcje fakultatywne.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Ważną legitymację szkolną, wypełnioną kartę uczestnika obozu, wygodne buty do wędrówek górskich, plecak na wycieczki, nieprzemakalną kurtkę, ciepły sweter lub polar, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (chustka lub czapka), spray przeciw komarom. Na zajęciach dodatkowych potrzebne będą: OBÓZ GÓROŁAZÓW: śpiwór (podczas noclegów w schronisku); OBÓZ MŁODYCH TWARDZIELI: wygodne buty do wspinaczki (np.: tenisówki), latarkę (mile widziana), gorsze spodnie i bluzę na eksplorację jaskini, rękawiczki (np. rowerowe - do gry w paintball); OBÓZ SURVIVALOWY: śpiwór, karimata, kubek i sztućce (niezbędnik), gorsze spodnie i bluzę do zajęć terenowych, latarkę z zapasem baterii, rękawiczki (np. rowerowe - do gry w paintball). UWAGA! Uczestnicy obozu survivalowego powinni spakować się na wyjazd w plecak.

GITAROMACHIA (13-18 LAT):

W górskim zaciszu Królikówki każdy amator gitary będzie mógł oddać się swojej pasji. W programie: nauka i doskonalenie gry na gitarze klasycznej lub akustycznej. Ćwiczymy przez cały turnus (min. osiem 2-3h bloków zajęć z instruktorem): gra akordowa, różne techniki gry: kostkowanie, fingering, tapping; zajęcia wprowadzające w teorię i historię gry na gitarze – budowa i różnice między poszczególnymi instrumentami, słynni wirtuozi gitary, gitara w różnych gatunkach muzycznych: rock’u, jazzie, bluesie, reggae; strojenie instrumentów, pierwsze próby improwizacji na gitarze; akcesoria gitarowe i konserwacja instrumentu; zabawy z użyciem gitary, szlagiery śpiewane przy dźwiękach gitar i łamacze języka oraz klimatyczne wieczory przy ognisku przy dźwiękach gitary. Instruktor każdego Uczestnika traktuje indywidualnie, służąc poradą, praktycznymi wskazówkami oraz indywidualnymi zajęciami dla największych pasjonatów. Zwieńczeniem prób i ćwiczeń będzie koncert gitarowy pod gołym niebem wraz z pamiątkowym nagraniem występu walecznych Gitarzystów na DVD. Biuro zapewnia materiały: śpiewnik z „chwytami”. Wymagana własna gitara.

ATRAKCJE WSPÓLNE DLA WSZYSTKICH PROGRAMÓW:

ODKRYWCZO: Wyprawa do największej atrakcji Kotliny Kłodzkiej - Jaskini Niedźwiedziej, spotkanie z pracownikiem GOPR; pyszna czekolada na gorąco w klimatycznym schronisku górskim; przyspieszony kurs języka czeskiego na przejściu granicznym z Czechami. SPORTOWO - ROZRYWKOWO: gry zręcznościowe i zespołowe – siatkówka, piłka nożna, gra w boule, podchody, biegi na orientację, ognisko z kiełbaskami, poszukiwanie skarbów przy użyciu wykrywaczy metali, dyskoteki, nauka tańców zbójnickich, przejażdżka powozem za jeepem, kąpiel w basenie (w zależności od pogody), projekcje filmów o tematyce górskiej, konkursy i turnieje. WYCIECZKA W GÓRY STOŁOWE, zdobycie „płaskiego jak stół” Szczelińca Wielkiego (919 m.n.p.m.) lub zagubienie w labiryncie Błędnych Skał. Zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej oraz odwiedziny na Szlaku Ginących Zawodów – lepienie własnego garnka z gliny, tradycyjny wypiek chleba, który spałaszujemy ze smalcem, mini – zoo.
 
ATRAKCJE FAKULTATYWNE:

 - WYCIECZKA do Zoo Safari w Czechach (wymagany paszport) – zwierzęta afrykańskie podziwiane z okien „Safaribusa”, słonie, orangutany, goryle, gepardy, hieny, antylopy, nosorożce – w tym zagrożone wyginięciem nosorożce białe – wszystkie czują się tutaj jak w domu na sawannie. Dodatkową atrakcją jest akwarium z krokodylami i dziwami z otchłani oceanów oraz ptasi świat + 65 PLN;

 - WYCIECZKA AUTOKAROWA do Kopalni Złota w Złotym Stoku z labiryntem korytarzy, sztolni i podziemnym wodospadem oraz do Międzygórza, gdzie czeka nas wędrówka do Ogrodu Bajek i udział w konkursie + 70 PLN;

 - WYCIECZKA do Pragi (wymagany paszport) z przewodnikiem, bilety wstępu w cenie – największe atrakcje Złotej stolicy Czech – Hradczany z Zamkiem Królewskiej - wejście na Złotą Uliczkę, Mala Strana, Most Karola, Plac Wacława, Rynek Staromiejski ze sławnym Orloyem + 110 PLN;

 - WYCIECZKA do Kuźni Przygody, gdzie w średniowiecznej osadzie oddacie się rzemiosłu i zwyczajom dawnym. Pod okiem instruktora będziecie jeździć konno, w starej kuźni - odziani w skórzany fartuch i wielkie rękawice – wygniecie podkowy, a także opanujecie trudną sztukę lepienia garnków na kole garncarskim. Po pracy rozerwiecie się biorąc udział w tradycyjnych grach i zabawach oraz spałaszujecie kiełbaski z ogniska + 65PLN;

 - QUADY – półgodzinna frajda na torze quadowym, profesjonalny sprzęt i asysta instruktora podczas jazdy + 95 PLN/sesja;

 - PAINTBALL – Misja odbicia zakładników umożliwi nam wcielenie się w bohaterów filmów akcji. 2 h świetnej zabawy – podstawowe szkolenie, maskujący strój, gry strategiczne, 200 kulek do wystrzelania + 55 PLN/sesja.

DOJAZD Z (za dopłatą):

Wrocław (+0), Gdańsk (+135), Szczecin (+100), Bydgoszcz (+125), Gorzów Wielkopolski (+120), Katowice (+80), Koszalin (+130), Kraków (+90), Leszno (+50), Łódź (+120), Piotrków Trybunalski (+135), Poznań (+75), Toruń (+130), Warszawa (+100). Dopłaty w nawiasach z wymienionych miast Polski w PLN, (+0) oznacza brak dopłaty. Przejazd z wymienionych miast realizowany jest przy min. 6 osobach. Upust za dojazd własny -50 PLN. Szczegóły dotyczące miejsca zbiórki, godziny wyjazdu oraz pozostałe informacje wyjazdowe zostaną przedstawione najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem turnusu.
   

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved