Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

 

    

 

 

OFERTY KRAJOWE - USTRONIE MORSKIE

             

                  

kolonie obozy polska zagraniczne najmłodszych morze góry

   

kolonie obozy polska zagraniczne najmłodszych morze góry

    

U GĄSKI BALBINKI NAD MORZEM

Przygody Małego Pirata

obiekt noclegowy

Polska, Ustronie Morskie

wiek uczestników: 5-10 lat


KOLONIE DLA NAJMŁODSZYCH – czyli SAMI!
Wakacje dla SMYKA Specjalnie dla najmłodszych dzieci, na stałe mieszkających w miastach, przygotowaliśmy ciekawą ofertę spędzenia wakacji pod okiem doświadczonej i kreatywnej kadry. Wybraliśmy miejsca w różnych regionach Polski, aby odległość wypoczynku dzieci nie była daleka od miejsca zamieszkania.
W każdym z tych miejsc realizowany jest prawie taki sam program. Obejmuje przybliżenie dzieciom świata roślin i zwierząt oraz przede wszystkim życia na wsi. Takie wakacje są alternatywą dla zwyczajnych kolonii w popularnych miejscowościach letnich. Pobyt na wsi uczy dzieci zrozumienia dla otaczającego świata oraz jego mieszkańców, uczy szacunku do starszych, uczy, że prawdziwa przygoda czeka na nas wszędzie. Dodatkowo, jak wiemy, wszystkie dzieci uwielbiają zwierzęta. Poznawanie ich obyczajów i mowy, a także próba zrozumienia ich potrzeb powoduje, że dzieci stają się odpowiedzialnymi opiekunami. Zaczynają rozumieć, że zwierzęta to nie zabawki, które kiedy już się znudzą można oddać lub wyrzucić. Otaczający nas świat jest wielki i niezwykle ciekawy. Wspólne odkrywanie i pokazywanie go dzieciom jest naprawdę niezwykłym przeżyciem. Zapraszamy!
 
KADRA
Organizacja kolonii dla najmłodszych to bardzo odpowiedzialne zadanie. Aby sprostać państwa oczekiwaniom i zasłużyć na zaufanie, jak zwykle z pełną drobiazgowością i skrupulatnością przygotowaliśmy się do zapewnienia dzieciom bezpiecznego i ciekawego wypoczynku w miłej, rodzinnej atmosferze. Zatrudniona przez nas kadra to pedagodzy całym sercem. Osoby, które pracują i bawią się z dziećmi, dlatego że to lubią, a nie dlatego że muszą. Widać to w ich uśmiechu, zainteresowaniu i błysku ciekawości w oczach. Są to osoby pełne energii i entuzjazmu, które doskonale wiedzą jak zachęcić dzieci do zabawy, a także jak rozwijać ich możliwości i ukryte talenty. Jak zainteresować je światem, a jednocześnie nauczyć bezpiecznych zachowań, społecznych odruchów i przyjacielskich gestów. Na tej kolonii nie ma Pań i Panów. Są ciocie, babcie, dziadkowie. Jest rodzinna atmosfera, gdzie tolerancja i zrozumienie to rzeczy nadrzędne.
 
DODATKOWE INFORMACJE DLA KOCHAJĄCYCH RODZICÓW

Dzieci będą pisać do swoich rodziców kartki, które będą wysyłane pocztą następnego dnia. Na kolonii będzie nagrywana dyskusja „Mądre dzieci”, którą można będzie obejrzeć w naszym nowym serwisie. Dzięki temu rodzice dowiedzą się co ich dziecko myśli o: „miłości”, „przyjaźni”, „pieniądzach”, „pracy”, „zabawie”, „honorze” i „sprawiedliwości”. Program szczegółowy kolonii oraz jadłospis będzie umieszczony w Internecie. Opiekunowie, pod koniec kolonii opiszą postępy dziecka oraz jego zachowanie podczas trwania turnusu, jak również sugestie dotyczące dalszego rozwoju twórczego lub sportowego.
 
PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1:

Przejazd uczestników z wybranych miejscowości do miejsca realizacji imprezy. Wieczorem, przyjazd na miejsce, zakwaterowanie, kolacja (pierwszy posiłek), wieczór integracyjny, nocleg 1/12.
 

Dni 2-12:

Aktywny pobyt na imprezie, realizacja bogatego programu (opisy szczegółowe w blokach obok).
 

Dzień 13:

Po śniadaniu (ostatni posiłek) wykwaterowanie, wyjazd z miejsca realizacji imprezy. Przejazd powrotny – zakończenie imprezy.
 
PROGRAM:

Przygody Małego Pirata: Program obejmuje poznanie świata roślin i zwierząt charakterystycznych dla nadmorskiego środowiska. Proponujemy dzieciom zabawy mające na celu przybliżenie unikalnej przyrody wybrzeża, szerokich plaż i piaszczystych wydm. Podczas trwania koloni dzieci nauczą się obserwować wiatr, powietrze, ptaki dzięki którym będą umiały przewidzieć pogodę, a nawet nadejście sztormu. Dzieci będą mogły stworzyć prawdziwą rybacka osadę, w której każdy znajdzie swoje miejsce i swoją role. Poznamy pracę rybaka i żeglarza, nie zabraknie fascynujących opowieści o piratach i korsarzach - władcach mórz i oceanów. Każde dziecko będzie należało do pirackiej bandy, poznamy znaczenie słowa honor i uczciwość, tak ważnych we współczesnym świecie. Nie zabraknie poszukiwanie bursztynów wyrzucanych po burzy i oczywiście muszelek. Każde dziecko otrzyma sakiewkę do której będzie mogło zbierać łupy zdobyte podczas tej niesamowitej morskiej przygody. Będą gry i zabawy na plaży, budowanie zamków z piasku i puszczanie latawców. Jak prawdziwi piraci, każdy uczestnik programu weźmie udział w pokazowych zajęciach z samoobrony oraz z tańca nowoczesnego. Dla zainteresowanych tymi niewątpliwie przydatnymi umiejętnościami przygotowaliśmy rozbudowane pakiety (opis w dalszej części programu). Będą ogniska z zabawami i piosenkami, smakowanie smażonej świeżej rybki. Wieczorem nie zabraknie czytania bajek i śpiewania kołysanek do snu.
 
WARSZTATY:

W ramach programu Przygody Małego Pirata proponujemy dzieciom udział w wybranych warsztatach (bez dopłaty). Są to dodatkowe zajęcia doskonalące różne, przydatne umiejętności.

 
Samurajska Ścieżka:

na warsztatach dzieci poznają różne sztuki walki wschodu, filozofię słynnych wojowników ich historię oraz obyczaje. Poznają ich stroje, kodeks a przede wszystkim nauczą się elementów walki pod okiem instruktora. Będą "ciężkie" treningi, sprawdzian siły ducha, nauka padów, uników i prawdziwej walki w obronie słabszych. Będą też wyprawy w celu odnalezienia słynnego Czarnego Samurajskiego Miecza.

 
Tanecznym Krokiem:

na warsztatach dzieci nauczą się pokazywać własne emocje w tańcu. Ekspresja pomoże odróżniać i indetyfikować różne emocje przez dzieci - stan radości, cierpienia, zmęczenia, złości, szczęścia, spokoju. Dzieci poznają różne rodzaje tańca typu hip-hop oraz breakdance a także disco czy tańce latynoamerykańskie. Warsztaty są bardzo popularne zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek ze względu na przeczące grawitacji figury breakdance`a.

 
Sezamkowa Ulica:

na warsztatach dzieci będą uczyć się rozmawiać w języku angielskim. Będą gry i zabawy prosto z Anglii. Poznają ulubione bajki małych Anglików oraz ich ulubione piosenki. Będziemy kupować sok i kanapkę w barze po angielsku, pytać o drogę, zaznajamiać się z innymi dziećmi na plaży.
 
ZAKWATEROWANIE:

Obiekt usytuowany jest w na malowniczej nadmorskiej miejscowości. Do morza można udać się spacerkiem (600m) wdychając świeże, pełne jodu powietrze. Teren obiektu jest duży i ogrodzony, dający możliwość swobodnych zabaw na świeżym powietrzu. Na terenie obiektu znajdują się: duża świetlica, miejsce na ognisko, boisko do gry w siatkówkę i piłkę nożną.
Wyżywienie: to 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek wydawany przy obiedzie i kolacja). Są to posiłki przygotowywane z naturalnych produktów. Dzieci będą jadły prawdziwe domowe posiłki. Dania będą urozmaicone i bogate w witaminy oraz odżywcze elementy tak potrzebne do naturalnego i zdrowego rozwoju dzieci. Będzie wspaniała pomidorowa - ulubiona zupa każdego dziecka, buraczkowa - tak, buraczkowa a nie barszcz, prawdziwy rosół, ogórkowa i będą też oczywiście pierogi z jagodami, pyszne kotleciki, placki ziemniaczane, naleśniki, własnoręcznie złowione rybki, jajecznica oraz pyszne ciasta z owocami. W ciągu dnia dzieci będą piły kompoty i herbatki natomiast wieczorem przed snem, dla chętnych, będzie gorące kakao.
 
TRANSPORT:

Wyjazdy organizujemy z: Częstochowa (+80 PLN); Bydgoszcz (+20 PLN); Gdańsk (bez dopłaty); Głogów (+60 PLN); Gorzów (bez dopłaty); Katowice (+100 PLN); Koszalin (bez dopłaty); Kraków (+100 PLN); Legnica (+60 PLN); Leszno (+60 PLN); Lubin (+60 PLN); Lublin (+100 PLN); Łódź (+80 PLN); Nowa Sól (+60 PLN); Opole (+80 PLN); Piła (bez dopłaty); Poznań (+40 PLN); Radom (+100 PLN); Słupsk (bez dopłaty); Szczecin (bez dopłaty); Toruń (+20 PLN); Warszawa (+80 PLN); Wrocław (+80 PLN); Zielona Góra (+40 PLN). Kwota w nawiasie oznacza dopłatę w PLN za wyjazd z danej miejscowości - przejazd w obie strony. Dojazd we własnym zakresie - rabat 50 PLN
 
UWAGI:

Na imprezie obowiązują dokumenty:
- Legitymacja szkolna
- Karta kwalifikacyjna (kolonijna) uczestników kolonii i obozów - obowiązkowa. Uczestnik powinien mieć ją wypełnioną przez rodziców ze sobą na zbiórce. Brak karty może spowodować niedopuszczenie uczestnika do ucziału w imprezie!
 

Zalecamy też zapoznać się z poniższymi informacjami praktycznymi:
 
INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Zalecane kieszonkowe ok. 50 PLN (na lody, napoje, itp). Należy dziecko wyposażyć m.in. w nakrycie głowy (czapka z daszkiem, chusta), krem do opalania z filtrem UV oraz środek na komary. Prosimy też pamiętać o wpisaniu do karty kwalifikacyjnej wszelkich uwag na temat stanu zdrowia dziecka, alergii, itp...
 
CENA OBEJMUJE:

transport pociągiem lub autokarem; zakwaterowanie – 12 noclegów; wyżywienie; bogaty program pobytu (opcje do wyboru), opiekę kadry, ubezpieczenie Signal Iduna (NW - 7000 PLN), podatek VAT.
 

Miejsce: termin: cena PLN od:
U Gąski Balbinki 23.06-05.07.2009 1590.00
U Gąski Balbinki 06.07-18.07.2009 1590.00
U Gąski Balbinki 19.07-31.07.2009 1590.00
U Gąski Balbinki 01.08-13.08.2009 1590.00
U Gąski Balbinki 14.08-26.08.2009 1590.00

         

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2009 All Rights Reserved