Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

 

    

 

 

 

OFERTY KRAJOWE - CZAPLINEK

             

                  

        

      

 

         

 

SPŁYWA KAJAKOWY "DRAWA"

namioty

Polska, Złocień

wiek uczestników: 13-18 lat i 19-26 lat


ZAPROSZENIE:
Obozy wędrowne po górach, wyprawy rowerowe i spływy kajakowe to znowu bardzo popularna forma podróżowania, upodobana szczególnie przez młodzież szkół średnich i studentów. Wszystkie te formy łączą piękne krajobrazy, niezwykłe widoki, wieczorne ogniska z gitarą, krótko mówiąc magia wielkiej przygody. Po tym wszystkim pozostają nie tylko wspomnienia i fotografie, ale przyjaźnie na całe życie. Zapraszamy na szlaki.
 
KADRA:

na naszych obozach jest zawsze zatwierdzona przez kuratorium oświaty. Opiekunami są prawdziwi pasjonaci w swoich dziedzinach, często członkowie klubów górskich, rowerowych lub kajakowych. Duże doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na ok. siedmiu uczestników przypada jeden opiekun.
 
TRASY:

Trasy na naszych obozach są urozmaicone - trudniejsze mieszają się z łatwiejszymi, tzn. każdy bez problemu radzi sobie na szlaku. Trasy uzależnione są również od warunków atmosferycznych oraz predyspozycji grupy - dlatego nie mamy sztywno rozplanowanych noclegów. Po górach czasami wędrujemy bez plecaków, które „korzystają z transportu”, a czasami idziemy z plecakami. Na spływach najczęściej ekwipunek jedzie samochodem, ale są odcinki gdzie musimy się spławić z bagażami; na wyprawach rowerowych trasy oparte są na kolejnych bazach, skąd promieniście zwiedzamy okolice. W cenę wliczone są wszelkie koszty transportu sprzętu i osób. Opłacamy również wszelkie bilety wstępu do parków narodowych. Natomiast za wstępy do zwiedzanych obiektów i na baseny uczestnicy płacą we własnym zakresie. Więcej o skali trudności opisane jest szczegółowo przy konkretnych kierunkach.
 
ZAKWATEROWANIE:

Noclegi realizujemy w bazach o różnym standardzie – na obozach górskich najczęściej śpimy w schroniskach lub w namiotach TOUR CLUB (iglo z przedsionkiem, podpinką i lekkim stelażem). Czasami w bazach namiotowych (duże wojskowe namioty typu NS z łóżkami i kocami tzw. hoteliki. Zdarzają się też noclegi na sianie, a pod warunkiem dobrej pogody i na życzenie uczestników nawet pod gołym niebem. Na wyprawach zagranicznych śpimy na dużych kempingach gdzie często prysznice są dodatkowo płatne. Na spływach kajakowych i na wyprawach rowerowych śpimy na polach namiotowych (bindugach), kempingach w namiotach TOUR CLUB (można oczywiście zabrać własny namiot).
 
WYŻYWIENIE:

Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Rano śniadanie, prowiant na czas wycieczki oraz gorący obiad. Posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy. Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn., zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, mleko), kadra ustala z grupą, co najlepiej zakupić. Jedzenia zakupuje się tyle ile potrzeba tzn. nie jest ono szczególnie wydzielane i nikt głodny od stołu nie ma prawa odejść. Poza granicami kraju dodatkowo spożywamy potrawy kuchni regionalnej. Na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań.
 
RZEKA DRAWA

Takich wakacji nie zapomnisz nigdy. Zobaczysz „Mazury” Pomorza Zachodniego. Krainę tysiąca jezior. Dziewiczą przyrodę, której jeszcze nie odkryli turyści. Kajakiem przepłyniesz przez rozległy Poligon Drawski i zupełnie wyjątkowy Drawieński Park Narodowy. Drawa to jedyna nizinna rzeka Polski, mająca charakter rzeki górskiej - właśnie na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Szlak kajakowy Drawy, nosi imię Papieża Jana Pawła II ponieważ spływał nią w młodości Ks. Karol Wojtyła. Drawa to również wymarzona rzeka dla tych, którzy pierwszy raz zamierzają podróżować kajakiem. W czasie naszej wędrówki odwiedzimy pałace rodu Wedlów, zwiedzimy budowle hydrotechniczne z początku ubiegłego wieku, rezerwaty przyrody oraz poznamy inne ciekawe osobliwości Pomorza Zachodniego.
 
PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1:

Wyjazdy z wybranych miejscowości nocny przejazd do miejsca realizacji imprezy.

 

Dzień 2:

Przed południem przyjazd na strat obozu (miejsce spotkania dla osób z dojazdem własnym), zapakowanie ekwipunku do samochodu technicznego, przejazd (rozgrzewka) na camping nr 1, zakwaterowanie, kolacja (pierwszy posiłek); blok zajęć integracyjnych, nocleg 1/9.

 

Dni 3 – 10:

Realizacja programu.

 

Dzień 11:

Po śniadaniu (ostatni posiłek) wyjazd w drogę powrotną (meta dla osób z dojazdem własnym), nocny przejazd powrotny do wybranych miejscowości. Na czas podróży powrotnej uczestnicy (również ci z dojazdem własnym) otrzymują suchy prowiant.

 

Dzień 12:

Przyjazd na miejsce – zakończenie imprezy.
 
TRASA:

Podczas spływu wszystkie noclegi realizujemy w namiotach. Niektóre kempingi z dostępem do pryszniców z ciepłą wodą. Trasa spływu przebiega przez najciekawszy odcinek rzeki. Plan zakłada, że przepłyniemy zróżnicowanymi odcinkami dziennymi odpowiednio: Dzień 2: Złocieniec – Drawsko Pomorskie (20 km). Dzień 3: Drawsko Pomorskie – Mielenko (11 km). Dzień 4: Mielenko – j. Lubie (17 km). Dzień 5: j. Lubie – j. Dębno (14 km). Dzień 6: j. Dębno – Prostynia – transport osób przez zamknięty odcinek Poligonu Drawskiego. Dzień 7: Dzień przerwy w spływie – konkurencje sprawnościowe Dzień 8: Prostynia – j. Mąkowary (11 km). Dzień 9: Prostynia – Drawno (15 km). Dzień 10: Drawno – Bogdanka (20 km) – odcinek górski. Dzień 11: Bogdanka – Sitnica (7 km ) - zakończenie spływu. Podczas trwania spływu, sprzęt, plecaki są przewożone z miejsca na miejsce. W programie dodatkowo ogniska z kiełbaskami, dyskoteki, wstępy do zwiedzanych obiektów, zawody sportowe.
 
START i META OBOZU:

Osoby z dojazdem własnym powinny stawić się drugiego dnia obozu na stacji kolejowej w Złocieńcu o godz. 13:00. Nastąpi tu zgrupowanie z wszystkich uczestników i stąd nastąpi dalsza wyprawa.
Rozgrupowanie obozu nastąpi 12 dnia obozu na stacji kolejowej w Krzyżu ok. godz 17:00. Pożegnamy się z osobami z dojazdem własnym, a osoby z wykupionym transportem udadzą się w dalszą podróż powrotną pod opieką kadry.
 
TRANSPORT:

Przejazd na spływ Drawą realizujemy najczęściej pociągiem do Złocieńca (powrót Krzyża). Wyjazdy realizujemy z: Kraków (+100 PLN); Katowice (+100 PLN); Opole (+80 PLN); Wrocław (+80 PLN); Leszno (+80 PLN); Poznań (+60 PLN); Warszawa (+100 PLN); Łódź (+100 PLN); Toruń (+80 PLN); Bydgoszcz (+80 PLN); Gdańsk (+80 PLN); Gdynia (+80 PLN); Słupsk (+80 PLN); Koszalin (+60 PLN); Szczecin (bez dopłaty); (kwota w nawiasie oznacza dopłatę za wyjazd z danej miejscowości - przejazd w obie strony). Dojazd we własnym zakresie - rabat 50 PLN.
 
UWAGI:

Na imprezie obowiązują dokumenty:
- Legitymacja szkolna lub studencka
- Krata kwalifikacyjna (kolonijna) uczestników kolonii i obozów - obowiązkowa. Uczestnik powinien mieć ją wypełnioną przez rodziców ze sobą na zbiórce. Brak karty może spowodować niedopuszczenie uczestnika do ucziału w imprezie! Pobierz
 

Zalecamy też zapoznać się z poniższymi informacjami praktycznymi:
 
NIEZBĘDNY EKWIPUNEK:

Co zabrać zależy oczywiście od tego na jakiego rodzaju imprezę się wybieramy, inaczej jest na wyprawie rowerowej a inaczej na obozie wędrownym w górach. Jednak na każdą imprezę należy zabrać: Sprzęt: śpiwór, karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik, preparaty przeciw insektom. Dokumenty: ważna legitymacja szkolna lub studencka, wypełniona karta kolonijna oraz przy obozach zagranicznych paszport lub dowód osobisty (może być tymczasowy). Obuwie i ubiór: buty odpowiednie do danej dyscypliny, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna. A wszytko to powinno być spakowane w plecak ze stelażem (najlepiej wewnętrznym), lub w przypadku spływu w specjalne worki żeglarskie. Dodatkowo nie tylko na spływy, ale również na trekkingi i na wyprawy rowerowe zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy natomiast do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć.
 
INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Zalecane kieszonkowe ok. 100 PLN (na pamiątki, wodę mineralną, napoje, itp). Należy zabrać nakrycia głowy, krem do opalania z mocnym filtrem UV. Każdy uczestnik spływu kajakowego powinien posiadać kamizelkę odblaskową, apteczkę pierwszej pomocy oraz bagaże spakowane najlepiej w torbę żeglarską (lub plecak bezstelażowy). Pomimo, że bagaże są wożone prosimy zapakować rzeczy w dodatkowe, nieprzemakalne worki.
 
CENA OBEJMUJE:

transport pociągiem lub autokarem; zakwaterowanie – 9 noclegów; wypożyczenie sprzętu turystycznego (kajaka, namiotu, palnika, butli) wyżywienie; bogaty program pobytu, opiekę kadry (w tym opiekunowie, przewodnik, ratownik), ubezpieczenie Signal Iduna Travel (NW), podatek VAT.
 

symbol termin: cena PLN:
9DSPD1 02.07-13.07.2009 1195.00
9DSPD2 16.07-27.07.2009 1195.00
9DSPD3 06.08-17.08.2009 1195.00
9DSPD4 20.08-31.08.2009 1195.00

                 

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2009 All Rights Reserved